Számos különlegességet ígér a magyar labdarúgás iránt kitartóan érdeklődő szurkolóknak az NB I. 2017–2018-as szezon tizenharmadik, szombati fordulója.
A sláger a Groupama Arénában rendezendő Ferencváros–Újpest derbi, amelyet várhatóan nagy közönség előtt rendeznek meg. A ma délutáni mérkőzésre még nem térnek vissza a zöld-fehér ultrák, Kubatov Gábornak, a klub elnökének nemrégiben a Facebookon közzétett bejegyzéséből az derült ki, hogy bár megszületett velük a megállapodás, a „tábor” tagjai a DVSC elleni, november 4-i találkozón lesznek ismét ott a lelátókon. A szurkolókkal kötött megállapodást a jövő héten hozzák nyilvánosságra.
A derbiről érdemes tudni, hogy egyfelől az Újpest a legutóbbi hat, a Fradi elleni mérkőzésén nyeretlen, vendégként ugyanakkor a legutóbbi négy meccsből csak az utolsót, a májusit veszítette el. Újpesti hír: távozott a labdarúgóklub ügyvezetői posztjáról Gyarmati Eszter, aki 2012 februárjától klubigazgatóként, később ügyvezetőként dolgozott, a jövőben viszont szeretne a jogi pályafutására koncentrálni. Utódját a klubvezetés a jövő héten nevezi ki.
Debrecenben kettős „rangadót” rendeznek, példátlan a magyar élvonal történetében, hogy vidéki helyszínen, ugyanazon a napon két mérkőzést is játsszanak ugyanabban a stadionban. Herczeg András 163. alkalommal dirigálja majd a Lokit élvonalbeli mérkőzésen, s ezzel – Kondás Elemért megelőzve – klubrekorder lesz.
Noha a Videoton és a Puskás Akadémia is Felcsúton rendezi a hazai mérkőzéseit, a kiírás szerint a Videoton nem fogadhatja ott a „főbérlő” akadémistákat. Az egymás elleni találkozót így a fővárosban, a Hungária körúton, a Hidegkuti Nándor Stadionban rendezik.
NB I., 13. forduló. Ferencváros–Újpest (tv: M4), Paks–Mezőkövesd, Vasas–Balmazújváros (Szusza Ferenc Stadion), Videoton–Puskás Akadémia (Hidegkuti Nándor Stadion), Debrecen–Haladás, mind 15.30. Diósgyőr–Bp. Honvéd (Debrecen, tv: M4), 18.0



