Sport

Félmillió forintra büntette az MLSZ az Újpestet

A szurkolók kirívó sportszerűtlensége miatt kapott súlyos büntetést a fővárosi klub

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága keddi ülésén 500 ezer forintos bírságot szabott ki az Újpestre.  

A lila-fehér szurkolók kirívó sportszerűtlensége miatt kapott súlyos büntetést a fővárosi klub. Az újpesti drukkerek a hétvégi, Vasas elleni mérkőzésen többször, hosszabb ideig szidalmazták a Ferencvárost, valamint az MTK vezetőjét, Deutsch Tamást, valamint megbotránkoztató rigmusokat skandáltak a románokkal kapcsolatban.

Az angyalföldi csapatot 50 ezer forintra büntette meg az MLSZ rendezéssel kapcsolatos szabályzati előírások megsértése miatt. A Vasas kiállított játékosát, Tomislav Pajovicot egy bajnoki mérkőzésre eltiltották.

A szövetség kiemelte, hogy "az OTP Bank Liga 2014-2015-ös idényének tavaszi szezonjában tapasztalt pozitív tendencia az új idényben is folytatódik", az új szezon első fordulóiban ugyanis az fb-nek a korábbinál kevesebb esetben kellett elmarasztaló ítéletet hoznia szurkolói szabályszegések miatt.