A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) kedden felfügesztette a párizsi doppingellenőrző laboratórium működési engedélyét.
Azért nem folytathatja tevékenységét, mert egy ott vizsgált mintával két másikat is beszennyeztek. Az intézményt vezető Mathieu Teoran kedden az AP hírügynökségnek elárulta, hogy a hiba egy testépítőversenyen levett minták ellenőrzésekor történt. A viadal után nyolcvan mintát kellett vizsgálniuk, amelyek nagy többsége pozitív eredményt hozott. Az egyik, szteroidot kirívóan magas koncentrációban – az átlagos pozitív eredménynél 200-szor többet – tartalmazó mintából egy kevés bent maradt a gépben, így két másik mintát beszennyezett. A WADA a hiba miatt múlt vasárnapi hatállyal felfügesztette a labor tevékenységét, így ott a döntés visszavonásáig egyetlen mintát sem ellenőrizhetnek, azokat külföldre kell szállítani.



