Ezüsttel folytatódott a korosztályos női válogatottak sikereket hozó nyara

Ifjúsági kézilabda-vb

Sport
  • 2018.08.21. - 01:37

A magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott ezüstérmes lett a Lengyelországban rendezett korosztályos világbajnokságon, miután a vasárnapi döntőben 29–27-re kikapott a címvédő Oroszországtól.

Bohus Beáta csapata a csoportküzdelmek során Svédországot, Chilét, Horvátországot,
Egyiptomot és Dániát is legyőzte, a nyolcaddöntőben Ausztriát, a negyeddöntőben Spanyolorszá-
got, az elődöntőben pedig a Koreai Köztársaság csapatát búcsúztatta, vagyis százszázalékos mutatóval jutott a fináléba. A szövetségi edzőt bántotta, hogy a döntőben nem sikerült megismételni a
korábbi jó teljesítményt, úgy vélte, megmutatkozott, hogy játékosai a magyar bajnokságban kevés
olyan éles mérkőzést játszanak, amelyeken hozzászokhatnának ahhoz, hogy egy-egy mozdulatnak,
nüansznak mekkora jelentősége lehet. A magyar női kézilabda-utánpótlás idei sikersorozata július
elején kezdődött, amikor a serdülő válogatott megnyerte a svédországi nyílt Európa-bajnokságot,
majd a juniorok július közepén százszázalékos teljesítménnyel szereztek aranyérmet a debreceni
világbajnokságon.

Reklám