Remekül szerepeltek a magyar tornászok a kolozsvári Európa-bajnokságon – Kovács Zsófia összetettben nyert ezüstérme után Dévai Boglárka ugrásban bronzérmes lett – csapatunk mégsem lehetett elégedett.
Sóvágó Lajos szövetségi kapitány szerint a szervezők hibáztak, hiszen nem hangolták össze a hangosbemondót és az óra indítását. Az orosz vezetőbíró arra hivatkozott, azért nem engedte a hangos szólítást, mert – állítása szerint – a nemzetközi televízió-közvetítés miatt erre nem kapott jelzést. „Itt lóg az ezüstérem a nyakamban, de nem vagyok igazán boldog. Az egyik szemem az elvett aranyért sír, de a másik nevet, mert tudom, hogy az enyém volt a legjobb gyakorlat. A feleségem fogalmazta meg jól, csak ilyen módon tudtak megverni” – mondta Berki Krisztián. Természetesen a magyar csapat szóban, majd írásban is óvott, de a versenybíróság elutasította. Magyar Zoltán, a magyar szövetség elnöke hangsúlyozta: valóban előbb indították az órát, de a tornászoknak fél szemmel mindig figyelniük kell az időt.



