Európa-bajnok a magyar 3x3-as kosárválogatott

A fináléban a házigazda román együttest verte válogatottunk

Sport
  • 2016.09.05. - 14:59

A magyar női válogatott nyerte a Bukarestben rendezett 3x3-as kosárlabda Európa-bajnokságot.

magyarkosár lead
Forrás: fiba.com

Az európai szövetség honlapjának beszámolója szerint a Károlyi Andrea és Jakab Máté által felkészített együttes mind az öt mérkőzésén győzött, a vasárnapi fináléban a házigazda román csapat felett diadalmaskodott.

A Medgyessy Dóra, Ruják Nóra, Szabó Petra, Theodoreán Alexandra összeállítású magyar válogatott a csoportküzdelmek során először a belgákat (18-7), majd a románokat (17-13) győzte le. A negyeddöntőben a spanyol (19-16) együttest búcsúztatta, majd az elődöntőben a címvédő oroszokat (14-12) verte.  

A torna legértékesebb játékosának (MVP) a románok ellen 21-14-re megnyert fináléban nyolcpontos Medgyessy Dórát választották.

A mérkőzések az egyik csapat 21. pontjáig, de legfeljebb tíz percig tartanak, egy térfélen.

Reklám