Sulley Muntari és Kevin-Prince Boateng is az Arab Ligában folytathatja pályafutását, mindketten az al-Ittihadhoz szerződhetnek. A csapat vezetőedzője a magyar származású, korábbi sokszoros román válogatott Bölöni László, akinek a segítője a Gyirmótról Szaúd-Arábiába távozó Szentes Lázár lett. A két futballistát valószínűleg nem a kihívás, hanem a pénz csábította a Közel-Keletre, két év alatt 28 millió eurót keresnek majd. Ez is mutatja, nagy pénzből komoly szintre akarják hozni az Arab Ligát.

A közelmúltban Bölöni László lett az al-Ittihad vezetőedzője, aki Victor Piturcát váltotta a szaúdi csapat kispadján. Piturcának, aki mindössze kilenc hónapot töltött a csapatnál, a vártnál gyengébb szereplés miatt kellett mennie. A csapat ugyanis csak a negyedik helyen végzett a bajnokságban, így nem jutottak az arab Bajnokok Ligájába. Szaúd-arábiai forrás szerint Piturca közel egymillió dollárt kapott a szerződésének felbontása miatt. Az 1927. január 4-én alapított al-Ittihad FC az egyik legsikeresebb ázsiai klub, és a térség legnépszerűbb csapata is. Az elmúlt szezonban a hazai mérkőzéseiken több mint negyvenezres átlag nézőszámot regisztrálhattak. A sárga-fekete klub vezetői nem titkolják, Bölönitől a szaúd-arábiai bajnokság megnyerését várják, mert legutóbb hat éve ünnepelhették az első helyet. Ehhez pedig nem sajnálják a pénzt. Csak Muntari és Boateng két éves szereplésére összesen 28 millió eurót szánnak.


