Elhunyt az ausztrál Aranylány

Betty Cuthbert az egyetlen atléta, aki 100, 200 és 400 méteren is olimpiai bajnoki címet szerzett

Sport
  • 2017.08.07. - 10:34

Hetvenkilenc éves korában elhunyt Betty Cuthbert, az ausztrálok négyszeres olimpiai bajnok atlétája.

betty cuthbert
 bekerült a sportági Hírességek Csarnokába. Ő minden idők második legeredményesebb ausztrál olimpikonja, csak az úszó Ian Thorpe előzi meg.

Évtizedek óta sclerosis multiplexszel küzdött és betegsége miatt kerekesszékbe kényszerült. 2002-ben agyvérzés érte, ami tovább rontott állapotán. 

Rövid összefoglaló Cuthbert szerepléséről a melbourne-i olimpián:

A női 4x100-as váltó döntője:

Reklám