A 2017. augusztus 28-tól szeptember 3-ig tartó vb sajtótájékoztatóján Marius Vizer (képünkön), a nemzetközi szövetség elnöke közölte, a világbajnokság történetében először osztanak szét ilyen jelentős összeget a versenyzők között.

A magyar szövetséget irányító Tóth László kifejtette, hogy ez lesz az utolsó nagy hazai világverseny a 2024-es olimpia helyszínének kijelölése előtt, s szeretnék megmutatni, hogyha Budapesten rendezik a 2024-es játékokat, akkor „a dzsúdónál biztosan nem lehet probléma”. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár kiemelte, hogy a néhány évvel ezelőtti kétezer-ötszázhoz képest már 13 300 regisztrált cselgáncsozó van Magyarországon, és háromszáztizenkét iskolában zajlik dzsúdóoktatás.



