Egymillió dollár a tét a tatamin

Cselgáncs. Százharminchat ország versenyzői küzdenek a világbajnokságon – A magyar dzsúdósok szerény reményekkel indulnak a Papp László Budapest Sportarénában

Sport
  • 2017.08.26. - 00:23

Hétfőtől 136 ország 796 cselgáncsozója küzd a világbajnoki érmekért a budapesti Papp László Budapest Sportarénában. A tizenkilenc magyar indulótól a szakvezetés egy érmet és egy pontszerző helyet remél.

Az első cselgáncs-világbajnokságot 1956-ban Tokióban rendezték meg, harminc éve a férfiak és a nők versenyét együtt rendezik, s a világ legjobb felnőtt dzsúdósai először küzdenek Magyarországon vb-érmekért. A magyar versenyzők eddig 24 világbajnoki érmet nyertek, de csak két aranyat (Kovács Antal 1993-ban, Braun Ákos 2005-ben). Az érmeink száma talán gyarapodhat, habár a legutóbbi vb-n dzsúdósaink lemaradtak a dobogóról: Csernoviczki Éva (48 kg), Karakas Hedvig (57), Ungvári Miklós (73), Tóth Krisztián (90) és Bor Barna (+100) ötödik lett Asztanában.

Éppen ezért a szakvezetés szerényen tervezett: Egy érem és egy pontszerző hely az elvárás – nyilatkozta Nagy András szakágvezető. – Ez a minimális célkitűzés, két éremnek már nagyon örülnénk. Karakas Hédi felépült a térdműtétje után, már a súlya is rendben van, és tudta vállalni az indulást az ötvenhét kilósok között.

 A Papp László Sportarénában mutatkozik be a vegyes csapatok versenye, mivel ez a szám már szerepel a 2020-as tokiói olimpia programjában. A csapatversenyen hat-hat fő küzd meg egy-egy mérkőzésen, három férfi és három női súlykategóriában.

 A világ legjobbjai már nemcsak a dicsőségért, hanem egymillió dollárért is csatáznak a tatamin, az egyéni küzdelmekben az aranyérem mellé 26 000 (6,7 millió forint), az ezüsthöz 15 000 (3,9 millió forint), a bronzhoz pedig 8000 dollár (2 millió forint) jár. A jövő vasárnapi csapatverseny győztese 90 ezer dollárt vihet haza, a másodikok 60 ezer, a harmadikok pedig 25 ezer dollárt kapnak.


A magyar vb-csapat

Férfiak. 60 kg: Szabó Csaba (Kecskeméti JC), 73 kg: Ungvári Miklós (Ceglédi VSE), 81 kg: Csoknyai László (Atomerőmű SE), Ungvári Attila (Ceglédi VSE), 90 kg: Tóth Krisztián (KSI SE), Vér Gábor (BHSE), 100 kg: Cirjenics Miklós (Atomerőmű SE), Ohát Zalán (Ceglédi VSE), +100 kg: Bor Barna (Atomerőmű SE).

Nők. 48 kg: Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya), 52 kg: Pupp Réka (Atomerőmű SE), Szabó Katinka (Százhalombatta Judo SE), 57 kg: Karakas Hedvig (BHSE), 70 kg: Gercsák Szabina (Hell-Miskolci JC), 78 kg: Joó Abigél (KSI SE), Salánki Evelin (BHSE), +78 kg: Szigetvári Mercédesz (Mogyi-Bajai Judo Club), Kárpáti Emese (KSI SE). Csak a csapatversenyben indul Szabó Frigyes (73 kg, Leányvár SE).


Reklám