Amint az várható volt, az Orosz Olimpiai Bizottság (OKR) egyhangúlag megszavazta, hogy a sportolói indulhatnak a februári, phjongcshangi téli olimpián, annak ellenére, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) múlt heti határozata szerint csak semleges zászló alatt versenyezhetnek majd.
A döntés azért nem volt váratlan, mert Vlagyimir Putyin orosz elnök már múlt szerdán kijelentette: nem akadályozzák meg egyetlen orosz sportoló olimpiai indulását sem. A doppingbotrány miatt a NOB végrehajtó bizottsága múlt kedden felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot, ezzel egyben kizárta a februári, phjongcshangi seregszemléről, és csak semlegesként, az ötkarikás zászló alatt engedélyezte az orosz sportolók indulását. A döntés nyomán azok a versenyzők, akik kvótát szereznek és bizonyítottan tiszták, nem sértették meg korábban a doppingszabályzatot, s részt vesznek az előírt ellenőrzéseken, Olimpiai Sportoló Oroszországból (OAR) megjelöléssel szerepelhetnek Phjongcshangban.



