Ahhoz képest, hogy több mint 15 millió dollár az összdíjazása a női és a férfitornának Indian Wellsben, a világ legjobb teniszezői nem kényeztették el az amerikai szurkolókat remek játékukkal.
A nőknél is „házi” finálé zajlott, mert a remek formába lendülő orosz Jelena Vesznyina az elődöntőben két szettben búcsúztatta a francia Kristina Mladenovicot, így pályafutása során először játszhatott kiemelt verseny döntőjében. Ellenfele honfitársa, Szvetlana Kuznyecova lett, aki nagy csatában 7:6, 7:6-re nyert a cseh Karolína Plísková ellen. Kuznyecova harmadik döntőjét játszhatta Indian Wellsben, 2007-ben és 2008-ban kikapott a fináléban. (A mérkőzés lapzárta után ért véget.)
Andy Murray után a könyökét fájlaló Novak Djokovic is visszalépett a szerdán kezdődő miami tornától.



