A Ferencváros az Újpest vendégeként 2-1-re nyerte meg a kétszáztizenötödik derbit. Az első félidőben még az újpestieknél volt az előny, a második játékrészben azonban a zöld-fehérek csapatkapitánya duplázott.

A második félidőben magára talált az FTC, színesebb, látványosabb lett a játék. Böde Dániel a hetvennyolcadik percben fejjel volt eredményes, így kiegyenlített a listavezető. 1-1 után a zöld-fehérek nem ültek rá a döntetlenre, ennek pedig meg lett az eredménye: Böde duplázni tudott, ami győzelmet ért a Fradinak.
Negyvennyolc éve nem volt ilyen rajtjuk
A Ferencváros együttese - amely az előző idényt is hozzászámítva a legutóbbi huszonhét bajnoki találkozóján nem kapott ki, győzelmi szériája pedig tíz mérkőzés óta tart - sorozatban nyolcadik sikerét aratta, ilyen bajnoki rajtra legutóbb negyvennyolc évvel ezelőtt, 1967-ben volt példa a zöld-fehérek életében.



