A spanyol Rafael Nadal és az osztrák Dominic Thiem jutott a férfi egyes döntőjébe a francia nyílt teniszbajnokságon, a párizsi Roland Garroson.
A másik elődöntőben Rafael Nadal folytatta győzelmi sorozatát. Hasonlóan a 2015 óta a Roland Garroson vívott összes mérkőzéséhez (kivéve a szerda-csütörtöki negyeddöntőt), ezúttal is játszmaveszteség nélkül, simán, 3–0-ra nyert. Mindössze hét játékot „engedélyezett” az argentin Juan Martín del Potrónak (6:4, 6:1, 6:2). Nadal tovább javította szenzációs párizsi mérlegét: a két vereséggel szemben immár 85 győzelem áll. A tizenegyedik párizsi fináléjára készülő világelső a verseny első, Thiem „csak” a hetedik kiemeltje, de ebben az esztendőben egyedül az osztrák győzte le salakon Nadalt, méghozzá egy hónapja, a madridi negyeddöntőben. (Tavaly Nadal veretlen maradt a vörös borításon.) A Roland Garros döntőseinek egymás elleni különpárharcában így is a mallorcai teniszező vezet, 6–3-ra.
Ma a női egyes döntőjét a román Simona Halep és az amerikai Sloane Stephens játssza. Halep vezeti a világranglistát, de még soha nem nyert Grand Slam-tornát. Ezzel szemben az amerikai lány, aki a pályafutása elején Babos Tímea párospartnere volt, tavaly győzni tudott a US Openen. Kettejük mérlegét tekintve Halep a jobb, 5–2-re vezet, ráadásul a legutóbbi négy meccset kivétel nélkül megnyerte. Ám Stephens, aki hozzá hasonlóan nagyon biztos az alapvonalon, rengeteget fejlődött az elmúlt másfél évben, miután visszatért a karrierjét fenyegető súlyos sérüléséből. A US Open után az Australian Opent elrontotta, de immár elmondhatja magáról, amit Halep: a legutóbbi három GS-tornából kettőn döntőbe jutott.



