Huszonnégy év után indulhat a Budapest Honvéd a Bajnokok Ligája selejtezőjében, s a szakemberek szerint már az első párharcot elveszítheti a magyar bajnokcsapat, amelynek hármat kellene nyernie a főtáblára jutáshoz.
Pedig az első ellenfél az izraeli Hapoel Beer-Seva nem tartozik az európai élmezőnybe, viszont tavaly az Európa Ligában bejutott a legjobb 32 közé. A kispesti csapat ma este (19 óra, tv: M4 Sport) idegenben kezd, s edzője, a holland Erik van der Meer szerint az izraeli csapatnak hetven százalék az esélye a továbbjutásra. A Hapoel egyénileg jobb erőkből áll – ami még akkor is igaz, ha egyik legjobbja, a spanyol Isaac Cuenca sérülés miatt vélhetően mindkét mérkőzést kihagyja. A Honvédnál nyáron nem volt nagy játékosmozgás, csak Hidi Patrik és Dusan Vasiljevic távozott, de a legfontosabb, hogy a két csatár, Eppel Márton és az olasz Davide Lanzafame maradt. Az egyetlen komoly erősítést Danilo visszatérése jelenti, a brazil játékos öt év elteltével játszik újra a Honvédban.