„Bottas hitt magában, Hamilton padlót fogott.”

A finn pilóta nem mindennapi rajtjáról és győzelméről írnak az európai lapok

Sport
  • 2017.07.10. - 12:35

A nemzetközi sajtó főként Valtteri Bottasnak, a Mercedes finn pilótájának a váratlan győzelmét és rendkívül gyors rajtját, továbbá a világbajnoki pontversenyben vezető Sebastian Vettel második helyezését taglalta a vasárnapi Forma-1-es Osztrák Nagydíj másnapján.

Németország:

Bild:
"Csalás a rajtnál? Vettel mérges Bottasra. A vád szerint a finn túl korán indult el."
    
Frankfurter Allgemeine Zeitung:
"Bottas révén háromesélyes lett a vb. Micsoda izgalmas finálé: a finn maga mögött tartotta Vettelt, Lewis Hamilton csak negyedik lett."
    
Stuttgarter Nachrichten:
"Bottas kihúzta a célvonalig. Spielberg 2014-ben került vissza a versenynaptárba, azóta mindig a Mercedes nyert. Idén is így alakult, de Bottasnál rezgett a léc."
    
Süddeutsche Zeitung:
"Kontrollált érzelmek. Vettel második helyével 20 pontra elhúzott a vb-pontversenyben. A futam békésen alakult, csak a német panaszkodott a győztes állítólagos korai rajtjára."
    
Die Welt:
"Rambo-Vettel ügyesen taktikázott. A német sztár elhúzott Hamiltontól, bár a győzelmet át kellett engednie Ausztriában."
    
Ausztria:

Salzburger Nachnichten:
"Vettel kifogásai Bottas ellen. A finn «élete rajtjával» megalapozta spielbergi sikerét, de Vettel szerint szabálytalanul indult el."

Kleine Zeitung:
"Amikor kialudtak a piros lámpák, Bottasnak már nyolc méter előnye volt. Vettel szerint a finn túl korán rajtolt."

Tiroler Tageszeitung:
"A végén az elejéről volt szó. A 30. Osztrák Nagydíj izgalmai a befutó után kezdődtek, mert míg Bottas «élete rajtjáról» áradozott, addig Vettel szerint szabálytalanul rajtolt."    

Kronen Zeitung:
"Őrületes rajt, Bottas 201 ezredmásodperc alatt reagált. Niki Lauda szerint «a finn öt autóhossznyi előnnyel érkezett az első kanyarba, ilyet még sosem láttam.» Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke magyarázatként csak annyit mondott, hogy két első számú pilótájuk van."

    
Svájc:

Neue Zürcher Zeitung:
"Villámrajt és panaszkodás. Vettel értetlenül áll Bottas győzelme előtt, úgy tűnik, a németnek nem elég az, hogy 20 ponttal vezet Hamilton előtt. Vettel megúszta a bakui lökdösődést, de Spielbergben még hosszan reklamált a finn állítólagos szabálytalan rajtja miatt. A csökönyösség végigkíséri a ferraris pályafutását, jelenlegi viselkedése mögött viszont a Hamiltonnal való egyre élesebb rivalizálás is meghúzódik."
    
Olaszország:

Gazzetta dello Sport:
"Elszalasztott lehetőség."
    
Corriere dello Sport:
"Bottas hitt magában, Hamilton padlót fogott."
    
La Repubblica:
"Az éllovas magányossága. Vettel egy csapat ellen."
    
Spanyolország:

El País:
"Bottas nem elégszik meg a második hellyel a Mercedesnél. A finn pilóta sosem tekintette magát másodlagosnak Hamilton mögött, és minden futamon azért küzdött, hogy bizonyítsa versenyzői képességeit. Most 27 évesen felért a csúcsra, és olyan autója van, amely még további sikereket hozhat neki."

    
Sport:
"Bottas sci-fi rajtja olyan gyors volt, hogy a versenybíróknak vissza kellett nézniük, szabályosan indult-e el. A villámrajt után a finn végig kézben tartotta a futamot."
    
El Mundo:
"Vettel közel állt a diadalhoz, de be kellett érnie a második hellyel. Ezzel együtt közelít ötödik világbajnoki címéhez, mellyel utolérné a legendás Juan Manuel Fangiót."
    
Franciaország:

L'Équipe:
"Az Osztrák Nagydíj előtt nem volt érdemes kipróbálni a helyi jellegzetességeket, mert félő volt, hogy elalszunk a 71 kör alatt. Aki nem tudott ellenállni a bécsi szeleteknek, az alighanem elbóbiskolt az óriási hőségben rendezett, unalmas futamon."

Reklám