Botrányos mainzi mérkőzés videóbíróval, vécépapírral

Labdarúgás

Sport
  • 2018.04.18. - 01:26

Botrányok sorozatát hozta a labdarúgó Bundesliga hétfő esti mérkőzése, amelyet a Mainz otthon 2–0-ra megnyert a Freiburg ellen.

Szurkolói demonstráció miatt a találkozó mintegy tízperces késéssel kezdődött, a nézők ismét a Németországban rendkívül népszerűtlen hétfői játéknap ellen tiltakoztak. A bennmaradásért küzdő csapatok meccsén az első gólt az argentin Pablo De Blasis szerezte büntetőből a 45+7. percben. Ezt megelőzően a játékvezető már lefújta az első félidőt, a játékosok az öltözőbe vonultak, bekapcsolták a gyepszőnyeg öntözőberendezését, de a videóbírós elemzés során kiderült, hogy a Freiburg védője, Marc-Oliver Kempf kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A futballistákat kihívták az öltözőből – a vendégek először nem akartak visszatérni, mert azt mondták, ha a bíró lefújta, akkor vége a félidőnek – és valójában csak az értékesített tizenegyes után kezdődhetett a pihenő. A második játékrészt sem tudták idejében elkezdeni, akkor szurkolók vécépapírokat dobáltak a pályára.
Reklám