Lawrence G. Nassar orvos zaklatási ügye miatt az Egyesült Államok Tornaszövetségének (USAG) összes igazgatója lemondott szerdán. Döntésükre azt követően került sor, hogy az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága (USOC) pénteken minden kapcsolatát megszakította a USAG-vel, egyben távozásra szólította fel a szervezet tizennyolc vezetőjét.
Nassar, az amerikai tornászválogatott korábbi orvosa egy héttel ezelőtt életfogytig tartó börtönbüntetést kapott, mivel 1998 és 2015 között – a legfrissebb adatok szerint – 265 tinédzsert, illetve fiatal nőt, köztük olimpiai érmeseket molesztált. Az áldozatok közül sokan a tornaszövetség felelősségét is felvetették az ügyben, miután szerintük a szervezet nem tett meg minden tőle telhetőt a panaszok kivizsgálására, illetve a visszaélések megakadályozására. Felszólították a USAG-t, hogy legkésőbb február végéig állítson fel ideiglenes igazgatótanácsot.



