A magyar labdarúgás színvonalára süllyedt a magyar játékvezetés – a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség megítélése szerint is. Keserűen ugyan, de ahhoz már hozzászoktunk, hogy nemzeti csapatunk 1986 óta csak nézője a futball-világbajnokságoknak, olyan azonban eddig még nem fordult elő, hogy egymás után két vb-n nem lesz magyar bíró.
Mellőzéséért az elmúlt években a legtöbbet Kassai tett, aki rangos mérkőzéseken segítőivel együtt többször súlyosan hibázott. Legutóbbi legkirívóbb esete a Bajnokok Ligája májusi negyeddöntőjén történt, amelyen mintha nem véletlenül tévedett volna a Real Madrid–Bayern München mérkőzésen a német csapat kárára. Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern vezérigazgatója szerint Kassai ötször hozott téves ítéletet csapatuk ellen. Jens Lehmann, a korábbi kiváló német kapus nyíltan fogalmazott: „Micsoda csalás történt!” A visszajátszásokból szembesülhetett ezzel a magyar bíró is, aki elismerte, hogy az elmúlt másfél évben nem voltak hibátlanok, ezért el kell fogadniuk, hogy a jövő évi világbajnokságon nem kaptak szerepet. Az önkritika jogos, de ez nem kárpótolja a játékvezetői tévedés miatt kiesett csapatokat. És ezt Kassai tudja a legjobban!



