Nézeteltérés alakult ki az év végén a legsikeresebb magyar sportágban, az úszásban a legeredményesebb versenyző, Hosszú Katinka és a szövetség vezetése között. Ezt elégelte meg Gyárfás Tamás, a szövetség elnöke, aki azt szeretné, ha végre nyugodt légkörben készülnének az úszók a riói olimpiára.
„Értelmetlen és semmilyen szempontból nem előrevivő, ha oda-vissza repkednek az állítások és viszontválaszok” – hangsúlyozta a szövetség elnöke, Gyárfás Tamás, aki egyetért Hosszú Katinka decemberi véleményével, amely szerint a párbeszéd a megoldás. A MÚSZ-elnök szerint azért szokatlan a kialakult szópárbaj, mert a magyar úszósport eredményei világszínvonalúak, amit nem pusztán a kazanyi világbajnokság három aranya, három ezüstje, négy bronza és a netanyai Eb éremtermése, a tizenegy arany, három ezüst és egy bronz igazol. Az Európai Úszószövetség Hosszú Katinkát és Cseh Lászlót választotta a kontinens legjobb úszójának. Ennek ellenére a szópárbaj folyatódhat, mert világbajnoknőnk ma sajtótájékoztatón válaszol a szakvezetés kritikáira.



