Bartha Csaba kerül a MOB főtitkári posztjára

Az eddigi vezetőt váratlanul érte a döntés

Sport
  • 2016.11.22. - 12:01

Bartha Csaba váltja a főtitkári poszton Szabó Bencét a Magyar Olimpiai Bizottságnál (MOB).

A MOB keddi közleménye szerint az elnökségi ülésen született meg a döntés arról, hogy a mai nappal felmentik Szabó Bencét a főtitkári pozícióból, és a munkaviszonya a MOB-bal - közös megegyezéssel - meg is szűnt. 

Bartha Csaba576x356
Hozzátette: az eddig belső szervezeti egységekként működő tagozatok önállóvá válnak és az élősport egyes nagy területein közfeladatokat ellátó köztestületekként működnek tovább. Ennek alapján az új sportköztestületi struktúrában négy köztestület működik majd: a MOB, amely továbbra is az olimpiai sportágak, a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVSZ), amely a nem olimpiai sportágak, a Magyar Paralimpiai Bizottság, amely a fogyatékkal élők sportjának, valamint a Nemzeti Diák-hallgatói és Szabadidősport Szövetség (NDHSZ), amely pedig a diák-, hallgatói és szabadidősportok köztestülete.
Reklám