Ma a portugáliai Montemor-o-Velho-ban az előfutamokkal megkezdődik a kajak-kenu világbajnokság. Hüttner Csaba, a magyar válogatott szövetségi kapitánya akkor lenne elégedett, ha a csapat legalább tíz dobogós hellyel zárna, s az éremgyűjtésből minden szakág kivenné a részét.
Erre a legnagyobb esélyük több számban is a női kajakosoknak van. A férfikajakosok összeállításán változtatni kellett, mert a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságon 500 méteren aranyérmes Mozgi Milán, Somorácz Tamás kajakpáros egyik tagjának a doppingvizsgálata pozitív lett, ezért Tóth Dávid és Kulifai Tamás, ezren pedig Noé Bálint és Ilyés Róbert rajtol majd a vb-n. A női kenusoknál a nagyszerű Eb-szereplés után Balla Virág pályafutása első vb-érméért küzd a két olimpiai számban, 200 egyesben és 500 párosban. Utóbbiban Takács Kincsővel, aki 2014-ben már nyert vb-címet Lakatos Zsanettel – ő most 500 és 5000 egyesben indul.