A magyar válogatott az oroszokkal, a litvánokkal és az albánokkal találkozik a 2019-es női kosárlabda Európa-bajnokság selejtezőjében.
A keddi müncheni sorsoláson a magyarok a második kalapba kerültek, a legjobbak közül a júniusi Eb-n ugyancsak 9–12. helyen zárt orosz csapat, míg az alsóbb csoportokból a litván és az albán együttes játszik majd a C jelű kvartettben. „Lehetett volna nehezebb és könnyebb is a sorsolásunk – mondta az MTI-nek Stefan Svitek szövetségi kapitány. – A célunk a kijutás az Eb-re, azaz a csoport első vagy második helyének megszerzése.” A következő kontinenstorna két házigazdája, Lettország és Szerbia biztos induló, a többi 32 csapat pedig négyes csoportokban küzd meg egymással. A kvalifikációból a nyolc csoportelső és a hat legjobb második jut tovább a 16-os Eb-mezőnybe. Sorsoltak a női kosárlabda Euroligában is, a Sopron Basket ellenfele a címvédő orosz Dinamo Kurszk mellett a francia Bourges és ESBVA-LM, a cseh USK Praha, a török Galatasaray és a belga Braine lesz az A csoportban, kiegészülve a Piestanske Cajky (szlovák)–Polkowice (lengyel) selejtező győztesével.