Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke aggodalmát fejezte ki, hogy a videobírót már a nyári világbajnokságon alkalmazni fogják.
Kifejtette, hogy a Bajnokok Ligájában is bevezetik majd, de szerinte ehhez további tesztelésre van szükség, hogy mindenki értse és átlássa, miként működik a rendszer. „A BL olyan, mint a Ferrari vagy a Porsche. Nem vezetheted azonnal, előbb gyakorolni kell. Jelenleg túl korai lenne bevezetni a videobírót. Egy napon biztosan a BL-ben is lesz, de nem kapkodunk” – mondta Ceferin, aki azt már korábban közölte, hogy az európai kupasorozatban a következő idényben sem használják majd a rendszert. Ezzel szemben a nemzetközi szövetség (FIFA) márciusban – alig két héttel azt követően, hogy a sportág szabályalkotó testülete (IFAB) hozzájárult az alkalmazásához – megszavazta a videobíró használatát az idei vb-n.