Eddig nagyon gyengén szerepelt a magyar válogatott a lengyelországi Európa-bajnokságon, ezért a középdöntő II. csoportjában nulla ponttal az utolsó helyen áll.
Az I. csoportban a világbajnok és címvédő francia csapat 32–24-re nyert a horvát együttes ellen, s szerdán az elsőségért játszhat a szinté hatpontos Norvégiával. Némi meglepetésre ugyanis a lengyel válogatott két góllal kikapott a norvég csapattól, a házigazdák ma Fehéroroszország ellen javíthatnak.



