A szövetség elnöke szerint jogellenes lesz a közgyűlés

Sísport

Sport
  • 2018.04.14. - 02:41

Bajai András elnök szerint jogellenesen hívták össze a Magyar Síszövetség közgyűlését vasárnapra.

Az elnök úgy véli, az esemény többek között azért lesz jogellenes, mert nem hívták össze az elnökséget, amely elrendelte a közgyűlés megtartását, majd meg nem engedett írásbeli döntések születtek, például a jelölő- és mandátumvizsgáló bizottságról, valamint a helyszínváltozásról. Az elnök hangsúlyozta, hogy a közgyűlésnek „nyilvánvalóan nem minősülő” összejövetelen semmiféle érvényes határozat nem születik majd, és minden szabálytalan határozatot – köztük a közgyűlés összehívására és az elnök jogköreinek teljes megvonására vonatkozót – megtámadta a jelenlegi vezetés a Fővárosi Törvényszéken. A lesiklásban olimpiai hetedik alpesi síző, Miklós Edit csütörtökön jelentette be, hogy visszavonul, s egyben jelezte, vasárnap versenybe száll a Magyar Síszövetség elnöki posztjáért. Bajai András szerint nem kérdés, hogy Miklós Editet „kikiáltják” elnöknek, de ennek nem lesz jelentősége.
Reklám