A szomszédban versenyez Miklós Edit

Alpesi sí

Sport
  • 2016.01.09. - 00:36

A hét végén Ausztriában folytatódik a sízők világkupaversenye. Legjobb magyar alpesi sízőnk, az olimpiai hetedik Miklós Edit Zauchenseeben áll rajthoz, szombaton lesiklásban, vasárnap pedig óriás-műlesiklásban.

A futamnak eredetileg a szintén ausztriai St. Anton adott volna otthont, ám az ottani hóhiány meg kellett változtatni a viadal helyszínét. Miklós Editet a pénteki edzés után telefonon értük el. A magyar síző elmondta, hogy azért rendeznek két futamot a lesiklásban, mert ez a pálya mintegy 45 másodperccel rövidebb, mint az általában megszokott. Azt is megtudtuk, hogy a világ összes menő versenyzője már a helyszínen van, s Miklós Edit célja az, hogy az első tíz közé kerüljön. A magyar lány a pénteki edzésen már jó formában volt, s bizakodva várja a verseny rajtját. „Szeretem ezt a pályát, mert eléggé technikás – mondta Miklós Edit. – Ugyanakkor, ha valaki ront, komoly tized- és ezredmásodperceket veszíthet, éppen ezért jól kell megválasztani a sebességet.”
Reklám