A magyar női válogatott 13–9-re kikapott a világbajnoki ezüstérmes házigazda spanyolok együttesétől a vízilabda-Európa-bajnokság nyitónapján, Barcelonában. Csapatunk sorra hagyta ki az emberelőnyös helyzeteit, csak a hetedikből szerzett gólt Keszthelyi Rita.
„Tudtuk, hogy fejlődnünk kell, de arra nem gondoltam volna, hogy az emberfórokat nem tudjuk belőni” – mondta az MTI-nek Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Vasárnap a törökök ellen játszott csapatunk, a szövetségi kapitány szerint ez a mérkőzés csak egy közepes edzésnek tekinthető a két válogatott közti jelentős különbség miatt. Így is lett, mert Szilágyiék 32–5-re győztek. A folytatásban a magyarok sorrendben még Szerbiával, Oroszországgal és Németországgal találkoznak a csoportban, az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe. Ma a magyar férfiválogatott is bemutatkozik az Eb-n, első ellenfele Georgia lesz (15.30, tv: M4 Sport).