A sok doppingeset miatt kizárhatják a súlyemelést a 2024-es párizsi olimpiáról

Aján Tamás még reménykedik

Sport
  • 2018.07.03. - 01:46

Július közepében dönthet a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) arról, hogy a 2020-as tokiói játékok műsorán még szereplő súlyemelés ott lehet-e majd a 2024-es párizsi játékokon is.

 A sportág doppingérzékenységére jellemző, hogy a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) a legeredményesebb és egyben a legtöbb pozitív esetet produkáló kilenc tagország versenyzését felfüggesztette. A 2008-as pekingi és a 2012-es londoni játékok doppingellenőrzési mintáinak újraellenőrzésekor 49 súlyemelő tesztje lett pozitív. Ezért a NOB figyelmeztetésül 260-ról 196-ra csökkentette a tokiói olimpián részt vevő súlyemelők számát. Aján Tamás, az IWF-elnöke bizakodó, mert szövetségük bizottsága új ellenőrzési szabályzatot, új súlycsoportokat és versenyprogramot dolgoz ki. Az elnök szerint mindent megtesznek a tiszta súlyemelésért, hogy maradhasson a játékok műsorán. Ezek a törekvések eddig nem vezettek eredményre, mert azok az országok – köztük Magyarország is –, amelyek a tiszta felkészülést választották, kiestek a nemzetközi élmezőnyből.

Reklám