A férfikardozók utaztak a legszebb reményekkel Kínába

Vívó-vb előtt

Sport
  • 2018.07.19. - 01:01

Ma kezdődik a kínai Vuhsziban a vívó-világbajnokság. A jövő péntekig tartó viadalnak mind egyéniben, mind csapatban férfikardozóink vágnak neki a legszebb reményekkel, ugyanakkor más szakágakban is van magyar éremesély.

A tavaly ősszel kezdődött világkupaszezonban a magyarok majd húsz érmet nyertek, és volt köztük négy arany is. Novemberben a párbajtőröző Rédli András győzött Legnanóban, áprilisban a kardozó Szilágyi Áron Szöulban, májusban a férfi párbajtőrcsapat Párizsban és a párbajtőröző Szász-Kovács Emese Caliban. A júniusi, újvidéki Eb-n csak egyetlen érem jutott a magyar küldöttségnek, de az arany volt a férfi kardválogatott jóvoltából. A mostani várakozásokról Udvarhelyi Gábor szövetségi kapitány úgy fogalmazott, a legjobb eséllyel ezúttal a férfikardozók szerepelnek a világbajnokságon. Hozzátette: „A három női fegyvernemben a legfontosabb egyaránt az, hogy a csapat bejusson a legjobb nyolc közé, és ezzel majd kedvező pozícióból vághasson neki a későbbi olimpiai kvalifikációnak.”
Reklám