Az első háromba kerülés a magyar válogatott célja a jövő évi, hazai rendezésű divízió I/A jégkorong-világbajnokságon.

A 2018. április 22. és 28. között a Papp László Budapest Sportarénában sorra kerülő világbajnokságon a feljutó Nagy-Britannia, a világelitből kiesett Olaszország és Szlovénia, valamint az idei, kijevi vb-s riválisok közül Lengyelország és Kazahsztán lesz a magyar együttes ellenfele. Az első két helyezett feljut a 16-os elitbe, az utolsó 2019-ben a divízió I/B-ben szerepel majd. Jegyek várhatóan novembertől lesznek vásárolhatóak a világversenyre.



