A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának, Kim Rasmussennek az öccse, Lars Rasmussen (képünkön) lesz nyártól a Siófok KC vezetőedzője. A negyvenéves dán tréner szerződése három idényre szól.

Lars Rasmussen játékosként 86 alkalommal szerepelt hazája válogatottjában, legnagyobb sikere a 2008-as Európa-bajnoki cím volt. Edzői pályafutását 2010-ben kezdte, jelenleg a dán első osztályú Ringköbing együttesét irányítja. Abban, hogy a Siófok megkeresésére igent mondott, döntő volt, hogy a fivére biztatta, amikor kikérte a véleményét. A Siófok csapata, amelyet jelenleg Horváth Roland irányít vezetőedzőként, 12 forduló után a női kézilabda NB I. nyolcadik helyén áll.



