A Szolnok megvédte a címét a férfivízilabda Magyar Kupában, miután a vasárnapi döntőben kilenc góllal legyőzte az OSC–Újbudát a Komjádi Uszodában.
A szombati elődöntők lényegesen szorosabb csatákat hoztak. Az OSC 10–7–re (3–2, 3–1, 3–4, 1–0) verte az Egert, míg a Szolnoki Dózsa ősszel harmadszor is legyőzte a Ferencvárost, de ezúttal a lehető legkisebb különbséggel 13–12–re (2–2, 3–1, 0–3, 2–1, ötméteresekkel: 6–5). A döntőben már a nagyszünetig eldőlt minden, a Tisza–parti együttes gyorsan négygólos előnyre tett szert, az OSC–nek pedig az első szünetig csak egy találatnyit sikerült faragnia a hátrányból. A második szakaszban viszont egyszer sem tudott a kapuba találni az újbudai csapat, melynek játékosai egyre jobban elbizonytalanodtak a szolnokiak hatékony védekezésétől. A címvédő ugyanakkor elöl is eredményesen játszott – nem változtatott a helyzeten az OSC kapuscseréje sem –, újabb három gólt szerezve gyakorlatilag el is döntötte a finálé kimenetelét. A végeredmény: Szolnoki Dózsa – A–Híd–OSC–Újbuda 13–4 (4–1, 3–0, 3–1, 3–2).



