A Serie A, az olasz labdarúgó élvonal sorsolása alapján valóban két félévből áll a 2018–2019-es idény. Az „ősz” utolsó, mai fordulója biztosan nem változtat az első három sorrendjén.
A Napoli elmarad tavalyi önmagától, ha le is győzné Nagy Ádám gödörbe került csapatát, a hónapok óta nyeretlen Bolognát (Digisport1, 17.40), akkor is négy ponttal kevesebbel fog állni, mint 2017 szilveszterén. A mostani mérkőzésen jelen állás szerint hiányozni fog az Inter ellen kiállított középhátvéd, Kalidou Koulibaly – ha csak nem vezet sikerre a klub jogászainak akciója, akik szeretnék felmentetni a játékost, arra hivatkozással, hogy a szenegáli-francia védő a második sárga lapját a játékvezető megtapsolásáért kapta. A bíró korábban semmit nem tett amiatt, hogy a tribünről elhangzó s Koulibalyt sértegető verbális rasszista erőszakot megállítsa. (Ugyancsak két mérkőzésre szóló eltiltást kapott a másik piros lappal büntetett nápolyi, Lorenzo Insigne is. Hiányozni fog ő is, miként valószínűleg a sérült Marek Hamsik is.) Nem csak a Koulibaly-ügy miatt nem ültek még el a karácsony második napján játszott Inter–Napoli rangadó hullámai. A szurkolói összecsapások szankciójaként kilenc embert őrizetbe vettek. Egy szurkoló, Daniele Belardinelli életét veszítette a két ultratábor ütközetében, miután halálra gázolta egy kisteherautó. Az Inter Empoliban játszik majd (Digisport1, 14.40), s csak az első 2019-es meccsén kezdi meg büntetése letöltését: a Koulibaly-t ért rasszista inzultus miatt a következő két hazai mérkőzését zárt kapuk mögött lesz kénytelen lejátszani. Giuseppe Sala, Milánó polgármestere egyetértett a szankcióval.



