Dermesztő hidegben a MOL Vidi 2–0-ra kikapott a fehérorosz BATE Boriszov otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.
Így továbbjutási esélye a minimálisra csökkent, mert a zárófordulóban a folytatáshoz több pontot kell szereznie hazai pályán az angol Chelsea ellen, mint amennyit a BATE Boriszov gyűjt be a görög PAOK vendégeként. Marko Nikolic, a Vidi vezetőedzője szerint csapata nagyon bután játszott, ezért egy szögletből és egy kontrából kivégezték Boriszovban. Siránkozásra azonban nincs idő, mert a fehérvári csapat az NB I.-ben vasárnap a tavalyi bajnok Honvédot fogadja a másfél héttel ezelőtt átadott sóstói stadionban. A két csapat a tabella második és harmadik helyét foglalja el azonos pontszámmal, így az összecsapás tétje, hogy melyik gárda tarthatja a lépést a listavezető Ferencvárossal. A 16. fordulójának programja, szombat: Szombathelyi Haladás-DVTK 17. Kisvárda-Puskás Akadémia FC 17, Mezőkövesd-Újpest 17, MTK-Debreceni VSC 17 (tv: M4 Sport), Paksi FC-Ferencváros 19.30 (tv: M4 Sport). Vasárnap: MOL Vidi FC-Budapest Honvéd 18 (tv: M4 Sport).