Remek játékkal, 30–27-re legyőzte a Ferencváros a világbajnokokkal felálló norvég Larvikot a női Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, a budapesti Syma-csarnokban. A Győri Audi ETO is simán nyert a svéd Sävehof otthonában 26–18-ra.
„Egy köpés majdnem megfordította a mérkőzést” – mondta Elek Gábor, a Fradi edzője. Egyébként szerinte a két kapus közti különbség döntően befolyásolta a végeredményt, s Szikora Melinda parádézott, csodát tett. „Irreálisan sokat voltunk emberhátrányban, ilyenkor lelassultunk, de a kritikus pillanatokban azért felvettük a megfelelő tempót. A mérkőzés végén látszott, hogy fizikailag még nem vagyunk a csúcson, viszont most három olyan hét következik, amikor csak bajnoki meccseket kell játszanunk.”
A kilencgólos Nerea Pena vezérletével a Fradi megőrizte hazai veretlenségét a BL-ben, s csoportjában az orosz Rosztov mögött a második helyen várhatja a folytatást. A magyar bajnok legközelebb február 5-én Nagyváradon játszik a Maia Mare ellen, amely a negyedik helyen áll.
A Győr a BL-címvédő Podgorica legyőzése után Svédországba utazott, ahol a pontnélküli Sävehof volt az ellenfele. Az ETO hozta a kötelezőt, s az esélyeknek megfelelően könnyedén, 26–18-ra győzött a Sävehof vendégeként. A Fradi és a Győri is a második helyen áll csoportjában.



