Az NB I. utolsó 2018-as fordulójában a Haladást kivéve megtáltosodtak a tabella utolsó harmadában lévő csapatok: győzött a Kisvárda, a Diósgyőr és a Puskás Akadémia is. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a szombathelyieknek tavasszal nyolcpontos hátrányt kell(ene) ledolgozniuk a bennmaradáshoz.

Mivel a középcsapatok közül a Paks és a Mezőkövesd is vereséget szenvedett, tömörödött a mezőny. A szombat nagy győztese a debreceni VSC, Herczeg András együttese nemcsak hogy győzött a Haladás ellen, de miután kedvezően alakult számára az előtte álló három fővárosi csapat eredménye is, dobogósként a harmadik helyen várhatja a 2019-es folytatást.
A Hidegkuti Stadionban Baráth Botond válogatott védő utolsó mérkőzését játszotta a Honvédban. Nem újítja meg december végén lejáró szerződését, hanem külföldre, várhatóan Izraelbe igazol.
NB I., 18. forduló: Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–0, gólszerző: Knezevic (60., 69.). Paks–Diósgyőr 1–2, g.: Papp (17.), illetve Tajti (15.), Hasani (63.). Haladás–Debreceni VSC 0–2, g.: Bódi (14.), Szécsi (57.), kiállítva: Mészáros (Haladás, 89.). Kisvárda–MTK 1–0, g.: Ilic (76.). Bp. Honvéd–Újpest 2–2, g.: Holender (41., 11-esből), Tischler (89.), illetve Beridze (46.), Novothny (63.), k.: Skvorc (Honvéd, 38.). A MOL Vidi–Ferencváros rangadó lapzártánk után ért véget.
Az állás: 1. Ferencváros 39 (17 mérkőzésből), 2. MOL Vidi 31 (17), 3. Debrecen 30, 4. Bp. Honvéd 29, 5. Újpest 28, 6. MTK 27, 7. Mezőkövesd 24, 8. Paks 22, 9. Puskás Akadémia 21, 10. Diósgyőr 17, 11. Kisvárda 16, 12. Haladás 9.
NB II., 21. forduló: Siófok–Monor 1–0, ETO FC–Ceglédi VSE 1–0, Nyíregyháza–Mosonmagyaróvár 1–1, Kaposvár–Kazincbarcika 2–0, Tiszakécske–Gyirmót 3–4, Soroksár–Balmazújváros 4–0, Vác–Dorog 1–1, Békéscsaba–Budaörs 2–0, Csákvár–ZTE 2–1, Vasas–Budafok 4–1.
Az őszi élcsoport: 1. Gyirmót 43 pont, 2. ZTE 41, 3. Kaposvár 41, 4. Békéscsaba 36, 5. Budaörs 35



