A Ferencváros idegenben 2-1-re legyőzte az éllovas Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
A Ferencváros nagy elánnal kezdett, folyamatosan a hazaiak térfelén járt a labda. A Puskás Akadémia a félidő közepén jött kijjebb a szorításból, ám kapura továbbra is veszélytelen volt. A félidő krónikájához tartozik, hogy mindkét együttes sérülés miatt kénytelen volt cserélni.
Fordulás után néhány perccel Dárdai Pál lövésénél Dibusz Dénes nagy védése kellett ahhoz, hogy ne kerüljenek előnybe a hazaiak. Szinte az ellentámadásból viszont vezetést szerzett a Ferencváros, Kristoffer Zachariassen fejelt a hálóba. Nem kellett sokat várni a Puskás Akadémia egyenlítésére, remek helyzetfelismerésének köszönhetően egy szép emeléssel Georgij Harutjunjan volt eredményes Dibusz hibáját kihasználva. Az FTC gyorsan reagált és szép támadás végén Lisztes Krisztián révén újra vezetett. Hátrányban ismét ment előre a hazai gárda, akadt is gólszerzési lehetősége, mégis a fővárosi zöld-fehérek előtt volt a nagy esély, de Toon Raemaekers büntetőjét Lehoczki Bendegúz kivédte. A Puskás Akadémia harcolt becsülettel az egyenlítésért, Lamin Colley ugyan egyenlített, de a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítették a találatát, így a Ferencváros megszerezte a három bajnoki pontot.
A kupagyőztes és az Európa-ligában főtáblás Ferencváros úgy nyert sorozatban második idegenbeli bajnokiján, hogy büntetőt is hibázott a meccsen. Sikerével fellépett a középmezőnybe, míg a felcsútiak a vereség ellenére továbbra is első helyen állnak.
OTP Bank Liga, 6. forduló:
Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi TC 1-2 (0-0)
Felcsút, Pancho Aréna, 3789 néző v.: Antal, gólszerzők: Harutjunjan (58.), illetve Zachariassen (53.), Lisztes (63.).
Puskás Akadémia FC: Lehoczki – Orján (Nagy Zs., 74.), Golla, Harutjunjan, Ormonde-Ottewill (Farkas B., 45+1.) – Okeke (Varga Zs., 54.), Duarte, Kern – Dárdai (Soisalo, 54.), Németh A. (Colley, 74.), Lukács D.
Ferencvárosi TC: Dibusz – Osváth, Raemaekers, Gomez, Cadu – Corbu, Nagy Á. – Varga Z. (Dele, a szünetben), Zachariassen (Keita, 89.), Arzani (O’Dowda, 67.) – Joseph (Lisztes, 15.)






