Varga Barnabásék jó helyzetből várhatják a visszavágót

Nem bírt egymással a Levszki Szófia és az AEK Athén a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörének első mérkőzésén

Sport
  • 2026.08.19. - 06:59
Cikk borítókép
Elégedettek lehetnek Varga Barnabásék (takarásban), augusztus 26-án továbbjuthatnakAEK Athen fb oldala

A Bajnokok Ligája playoffkörében kezdte meg szereplését az AEK Athén, sajnos csak egy magyarral: miután Vitális Milán az ETO FC színeiben már pályára lépett a selejtezőben, őt nem nevezhette Marko Nikolics vezetőedző. Varga Barnabás ott volt ugyan a keretben, de a kispadon kezdett a Levszki Szófia otthonában, amelynek kezdőjében Nikola Szerafimov, a korábbi zalaegerszegi és fehérvári védő is helyet kapott - tudósított az nso.hu.

Az első félidő kevés lehetőséget hozott, ezek közül a legnagyobb Luka Jovics előtt adódott, ám a szerb támadó a 20. percben a lécet találta el.

A gól nélküli első félidő után Varga Barnabás is pályára lépett, a magyar támadó Petrosz Mantalosszal együtt az 58. percben állt be, Jovicsot és Lovro Majert váltva. A hajrára érkezett a görögöknél a korábbi ferencvárosi Olekszandr Zubkov is, de ő sem talált a kapuba, így maradt a gól nélküli döntetlen.

A visszavágót augusztus 26-án, szerdán rendezik meg Athénban.

Reklám