Tuchel büszke a csapatára

Deschamps önmagát hibáztatja

Sport
  • 2026.07.19. - 10:39
Cikk borítókép
Saka és Rice ünnepelAFP/Roberto Schmidt

Didier Deschamps francia kapitány önmagát hibáztatta a vereségért, Thomas Tuchel angol szakvezető viszont büszke volt a csapatára, miután utóbbi válogatott szombaton Miamiban 6-4-re legyőzte a franciákat, ezzel a harmadik helyen végzett az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban zajló labdarúgó-világbajnokságon.

A torna után leköszönő Deschamps – aki 2012-ben ült le a Kékek kispadjára – keserűen elevenítette fel az első félidőt, amelyben együttese 4-0-ás hátrányba került.

„Gyalázatos első félidőt játszottunk. Aztán elkezdtünk küzdeni, néhány dolgot jól csináltunk, volt két lehetőségünk, hogy kiegyenlítsünk 4-4-re, de aztán túlságosan kinyíltunk. Ez a meccs az én hibám, nem azt tettem az első félidőben, amit kellett volna. Fáj ez a vereség, mert jobb lett volna harmadikként hazamenni" – jelentette ki a kapitány, aki a 27. vb-meccsével a vonatkozó rangsor élén búcsúzott a nemzeti csapattól.

Az 57 éves szakember játékosként 1998-ban, szövetségi kapitányként pedig 2018-ban volt világbajnok. Hasonlóra csak Franz Beckenbauer és Mário Zagallo volt képes a német és a brazil együttessel.

„Nagy célokkal érkeztünk a vb-re, sok pozitív dolgot tudnék említeni a tornáról, de tény, hogy a spanyolok jobbak voltak nálunk az elődöntőben. Nincs minden elveszve, remek csapatunk van sok feltörekvő fiatal játékossal, akikben még remek eredmények vannak. Csodálatos utazásban volt részem, nyolc hete kezdtük meg a felkészülést. A sportban benne van a csalódás, de a mutatott játékunkkal fellelkesítettünk sok millió francia szurkolót" – tette hozzá.

A jelenlegi vb és a vb-k örökrangsorának a góllövőlistáját is vezető Kylian Mbappe ugyancsak csalódottságának adott hangot.

„Kár, hogy nem tudtuk a kapitánynak megnyerni ezt a meccset, nagyon szerettük volna győzelemmel elbúcsúztatni őt. Az első félidőben mintha cserben hagytuk volna őt, de ez a meccs semmit sem ront az ő nagyszerű örökségén" – fejtette ki.

Az angolok német szakvezetője, Tuchel azzal kezdte, hogy az argentinok ellen 2-1-re elvesztett elődöntő után csapata mégiscsak hatvan év után érmet szerzett ismét a világbajnokságon, miután 1966-ban odahaza az első helyen végzett.

„Ez az eddigi legjobb vb-eredményünk Anglián kívül, úgyhogy remélem, minden játékosom büszke magára, mert én is büszke vagyok rájuk. Rendkívül harcos csapatunk van, és lehet, hogy valaki nem elégedett ezzel a harmadik hellyel, mert 18 hónappal ezelőtt nagyon magasra tettük a lécet. Fájdalmas, hogy nem jutottunk be a döntőbe, aztán a fájdalom majd elmúlik, és egy seb marad a helyén. Így megy ez az élsportban. De a mai mentalitásunkat nem lehet eléggé tisztelni, mert eggyel kevesebb napunk volt a felkészülésre, és már több ezer kilométer van bennünk. Volt, hogy magaslatról érkeztük, küzdöttünk a hőséggel, előfordult, hogy tíz emberrel kellett helytállni, de mindig kitaláltunk valamit ezen a vb-n" – sorolta a kapitány.

Tuchel kitért arra is, hogy a bronzmérkőzés előtt többen úgy becsmérelték őket, mintha nyert meccs nélkül kiestek volna a csoportküzdelmek során.

„Fontos annak a tudatában lenni, hogy noha némi lemaradásban vagyunk még a világranglista három legjobb csapatával szemben, ezt a lemaradást ma elkezdtük behozni" – tette hozzá.

Reklám