A kiesés után lemondott a szaúdi szövetség elnöke

Al-Miszehal hét éven át volt a szövetség elnöke

Sport
  • 2026.06.29. - 21:52
fifa 2026
Szaúd-Arábia csapata nem jutott továbbAFP/Ronaldo Schemidt

Lemondott Jasszer al-Miszehal, a szaúdi labdarúgó szövetség elnöke a válogatott csúfos világbajnoki szereplését követően.

A gárda két pontjával a spanyolok, a zöld-fokiak és az uruguayiak mögött csak negyedik lett csoportjában, úgy, hogy utóbbi két együttes ellen döntetlent ért el.

"A válogatott világbajnoki kudarca minden várakozásunkat alulmúlta. Teljes mértékben felelősséget vállalok érte, és elnézést kérek mindenkitől, aki abban reménykedett, hogy csapatunk jobb lesz" - fogalmazott Jasszer al-Miszehal. Hozzátette: szerinte a helyzet megköveteli, hogy egy új szakaszt nyissanak a szövetség és a válogatott történetében, és emiatt nem tölti ki elnöki mandátumát.

Jasszer al-Miszehal hét éven át volt a szövetség elnöke, és nagy szerepet játszott abban, hogy az ország elnyerte a 2034-es világbajnokság rendezési jogát.

A válogatott sorozatban a harmadik, fennállása során a hetedik vb-jén vett részt. A felkészülést nehezítette, hogy két hónappal a torna előtt kapitányt kellett cserélni, menesztették Hervé Renardot és helyére Georgiosz Donisz került.

A rossz vb-szereplés azok után történt, hogy a szaúdi kormány az elmúlt években hatalmas összegeket fektetett a sportba, a helyi klubok a színvonal emelése érdekében olyan neves játékosokat szerződtettek, mint például a portugálok világsztárja, Cristiano Ronaldo.


Reklám