Sport

Fermín López lemarad a világbajnokságról, Yamal is meccseket hagyhat ki

Lábközépcsonttörés miatt hiányzik majd a spanyol nemzeti válogatottból a fiatal tehetség

Lábközépcsonttörés miatt műteni kell és így lemarad a június 11-én rajtoló labdarúgó-világbajnokságról Fermín López, a spanyol bajnok FC Barcelona Eb-győztes középpályása. A katalán klub hétfőn közölte, hogy a 23 éves futballista vasárnap a Real Betis ellen 3-1-re megnyert hazai bajnoki meccsen sérült meg.

Fermín López lemarad a világbajnokságról, Yamal is meccseket hagyhat ki
Fermín López lábközépcsonttörés miatt lemarad a világbajnokságról
Fotó: NurPhoto via AFP/Urbanandsport

"Lópeznek a jobb lábában az ötödik lábközépcsontja tört el, ezért meg kell műteni" - írta közleményében a Barcelona.

Az egyesület azt nem közölte, hogy mennyi időbe telik majd a játékos felépülése, de a sajtó szerint négy-nyolc hetet kényszerül kihagyni, így nem lehet ott a vb-n.

A katalán klub másik válogatott játékosa, a 18 éves Lamine Yamal - aki még április 22-én, egy tizenegyes étékesítése közben szenvedett combhajlítóizom-sérülést - ott lehet ugyan a tornán, de a Zöld-foki Köztársaság elleni első mérkőzést biztosan ki kell hagynia, továbbá kérdéses a szereplése a szaúdiak elleni második összecsapáson is.

Az Európa-bajnoki címvédő spanyolok június 15-én, Atlantában kezdik a vb csoportkörét, a kvartettben még Uruguay szerepel.

A labdarúgás történetének első 48 csapatos világbajnokságát az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó rendezi közösen.

Kapcsolódó írásaink