Sport

Kós 100 méter háton is nyert

Kós Hubert 100 méteres hátúszásban első-, 200 méter vegyesen pedig második lett a Fort Lauderdale Open elnevezésű viadalon, ahol az amerikai Gretchen Walsh női 100 méter pillangón világcsúcsot ért el szombaton.

Kós 100 méter háton is nyert
Kós Hubert 100 méteres hátúszásban első-, 200 méter vegyesen pedig második lett
Fotó: AFP/François-Xavier Marit

A nagymedencés eseményen a 23 éves magyar klasszis előbbi számban 53.12 másodperces idővel, több mint két másodperces előnnyel diadalmaskodott.

A 200 méter hát olimpiai bajnoka a 200 méter vegyes döntőjében is érdekelt volt, itt összecsapott a francia szupersztár Léon Marchand-nal: végül a párizsi játékokon négy aranyat szerző világcsúcstartó nyert 1:57.28-cal, Kós nem sokkal mögötte, az amerikai Carson Fosterrel holtversenyben, 1:57.95-tel csapott célba.

A viadalon született egy hatalmas világcsúcs is, az amerikai Gretchen Walsh női 100 méter pillangón majdnem három tizedet faragott saját korábbi rekordjából (54.60), és 54.33 másodperc alatt ért célba.

A női 50 méter gyors döntőjében Pádár Nikolett is érdekelt volt, a 20 éves magyar versenyző 25.52 másodperccel nyolcadik lett.