Baku előtt, baki után: hat éve Kimi kormány és kesztyű nélkül követelőzött

Ez volt az év rádiós beszólása az F–1-ben

Sport
  • 2023.04.26. - 21:09
Cikk borítókép
Kimi Räikkönen szerint az egész Forma-1-nek jót tesz Alonso visszatéréseAFP/Sputnik/Artur Lebedev

A hétvégén jön az Azeri Nagydíj, érdemes a 2017-es vicces percekkel hangolódni – írta meg a Player.hu. 

A 2017-es bakui futamon rendesen szenvedett az akkor még ferraris Räikkönen, a 20. körben defektet kapott, ráadásul az ütközésből származó törmelék szépen megrongálta a Ferrari hátsó szárnyát is, ezért kiállt a bokszba. A versenyt később megállították, így a finn autóját sikerült rendbe hozni, a nagy kapkodásban viszont majdnem elfelejtették odaadni neki a kormányt és a kesztyűt. Előbbi azért viszonylag fontos dolog, a finn pedig teljesen jogosan hiányolta is azt, olyannyira, hogy követelőzésbe kezdett:

„Kormány! Kormány! Valaki mondja meg neki, hogy adja ide nekem! Gyerünk már! Mozgás!”

Ezek után nem véletlen, hogy ezt a pár másodpercet választották a szurkolók a 2017-es szezon legjobb rádióüzenetének.

Reklám