Az idén századik születésnapját ünneplő Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata súlyos anyagi gondokkal küzd, s jelenleg a 18., kieső helyen áll az NB II.-ben.
A gondokat tetézte, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága 400 ezer forintra megbüntette a klubot, mert a korábban menesztett Supka Attila vezetőedzőnek és segítőjének, Híres Gábornak tartozik a Haladás. A két edző ugyanis az elmaradás miatt feljelentette volt csapatát. Amennyiben a klub a határozat jogerőre emelkedésig nem fizeti ki a két szakembernek járó összeget, a szövetség tíz hónapra kizárja a Haladást az átigazolásból. Sellei Árpád, a Haladás ügyvezető igazgatója elmondta, az eddigi szponzori tárgyalások nem vezettek eredménye. A sportvezető a Savariaforum.hu honlapnak azt nyilatkozta, hogy az év végéig mintegy 130–150 millió forintos tőkeinjekcióra lenne szükség, viszont a többségi tulajdonos nem akar a csapatra áldozni, az önkormányzat pedig nem tud már idén segíteni. Így előfordulhat, hogy a tavasszal még első osztályú klub a 101. szezonját a megyei másodosztályban kezdi nyáron a 2017-ben átadott, korszerű stadionban.



