Bocsánatot kért Lewis Hamilton az ütközésért Alexander Albontól

Vörös katasztrófa Interlagosban

Sport
  • 2019.11.19. - 02:43
Cikk borítókép
Lewis HamiltonAFP

„Őszintén bocsánatot kérek Albontól, teljesen az én hibám volt” – ismerte el a hatszoros világbajnok Lewis Hamilton (képünkön), aki a Forma–1-es Brazil Nagydíj hajrájában a thaiföldi Alexander Albont (Red Bull) kezdte támadni, de az egyik kanyarban nekiütközött riválisa autójának, amelyet megforgatott.

A versenybírók ezért a manőverért öt másodperces büntetést szabtak ki Hamiltonra, aki így nem a harmadik, hanem a hetedik helyen végzett. A futam után a nemzetközi sajtó a holland Max Verstappen (Red Bull) győzelmének taglalása mellett leginkább a két Ferrari-versenyző egymással történt ütközéséről írt. Az olasz  Corriere dello Sport szerint: „Rémálom a Ferrarinak. Dupla öngól. Vettel és Leclerc is kiesett, miközben egymással csatáztak.” A Tuttosport véleménye: „Vörös katasztrófa. A két Ferrari-versenyző hihetetlen manővert hajtott végre. A maranellói istálló számára 2020-ban az lesz a legnagyobb probléma, hogy mihez kezd ezzel a rivalizálással.” A spanyol Marca: „Max Verstappen Brazíliában egy olyan sikert aratott, amelyet senki nem érdemelt volna meg nála jobban.”

Reklám