Visszautasította az orosz labdarúgó-válogatott az Adidas sportszergyártó új sportmezeit, írta a Russia Times.
A német cég 2020-as kontinensviadalra készített termékeit a napokban mutatták be, de elpárolgott a jókedv, amikor tudatosult a résztvevőkben, hogy a színeket rossz sorrendben használták, ráadásul a piros sem olyan, amilyennek lennie kellene. Különösen a rövid ujjú trikók hatnak szerencsétlenül, a piros színt a kék, majd a fehér követi, pont ahogy a szerb zászlóban. Szemben az orosz színsorrenddel, azaz a fehér–kék–pirossal. A fiaskó folyománya, hogy az Orosz Labdarúgó-szövetség kijelentette, ezt a mezt köszönik, nem kérik, nem veszik fel. Az Adidas magyarázkodik, miszerint gólörömnél felemelt karral pont jó lenne a színhatás, de ez nem hatotta meg az oroszokat.



