Dobóatlétáink a húzóemberek

Tizennégy fős csapat

Sport
  • 2019.09.20. - 01:08
Cikk borítókép
Halász BenceMH

Szokatlan időpontban és megterhelő időjárással várja a világ 209 országának 1928 atlétáját Doha a világbajnokságra jövő péntektől.

A magyar csapat tizennégy fős, kettővel kevesebb, mint két éve, de egy-két pontszerzésre így is van remény, különösen a legutóbbi vb-n ezüstérmes súlylökő Márton Anita és az Eb-bronzérmes, idei világranglista harmadik kalapácsvető Halász Bence (képünkön) révén. A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, Gyulai Miklós a vb kapcsán azt mondta, a cél, hogy mindenki olyan teljesítményt nyújtson, amivel elégedett. Azaz egyéni csúcshoz közelit. Deutsch Péter a 2023-as budapesti vb projektvezetője a hazai rendezvény kihívásairól beszélt.

Reklám