Péntek este avatják fel a Vasas 8,1 milliárd forintért felépült, 5145 férőhelyes stadionját a Fáy utcában. Markovits László, a Vasas SC elnöke a szerdai sajtótájékoztatón hangsúlyozta, a tervezésnél arra törekedtek, hogy a Vasas történelme, múltja és sikerei a létesítmény egész területén visszaköszönjenek.
Kelemen Csaba, az új stadion vezető tervezője azt emelte ki: „Ez nem egy nagy stadion, mégisigazi stadionhangulatot lehet érezni benne.” Salát Zalán Péter, a projekt művészeti vezetője szerint olyan stadiont kívántak tervezni, amely a klub minden szurkolójának azt üzeni, hogy ez a Vasas-család igazi otthona. Pénteken avatják fel az új létesítményt, 16 órától ingyenes családi programokkal, a Vasas és a Magyar Öregfiúk válogatott mérkőzésével várják az érdeklődőket. Az ünnepélyes megnyitó 19.30 órakor, a Dunaszerdahely elleni avatómérkőzés pedig 20.30-kor kezdődik.



