A gumiháborút és az első szabadedzést is a Mercedes nyerte Ausztriában

Osztrák Forma–1-es Nagydíj

Sport
  • 2019.06.29. - 03:01

A Forma–1-es autóverseny szervezőinek addig „sikerült” változtatniuk a szabályokon a csapatok közötti különbségek megszüntetésére, hogy ebben a szezonban a Mercedes fölénye tovább nőtt, nyolc futam után már száznegyven ponttal vezet a Ferrari előtt.

A pilóták szerint a Pirrelli idei gumija miatt is alakultak ki jelentős különbségek, ezért a csapatvezetők pénteken arról szavaztak, hogy gyártó hozza vissza a tavalyi abroncsait. A tíz csapatvezető közül öt szavazott a korábbi gumikra, a változáshoz hét voksra lett volna szükség. Így marad(t) a Mercedes fölénye. Az Osztrák Nagydíj első szabadedzésén Lewis Hamilton volt a leggyorsabb. Csapattársa, Valtteri Bottas vezetett a második edzésen, viszont a hatodik kanyarban kicsúszott, csúnyán összetörte autóját, de nem sérült meg. Ezután Charles Leclerc a Ferrarival átvette a vezetést, Hamilton nem kockáztatva negyedik lett.

Reklám